Webmaster Tools už není!

Novinky ve světě internetu | Autor: |

No opravdu - Webmaster Tools už není! Protože od 20. května 2015 se Google Webmaster Tools přejmenoval na Search Console. A proč? Protože Search Console má umožnit správu také nejrůznějších aplikací a nejen webových stránek. Z doslechu také víme, že podle vývojářů z Googlu proběhla změna jména, protože Webmaster Tools mělo sloužit jako nástroj pro webmastery ovšem, dle jejich slov: "Už tomu tak dávno není". 

 Search Console nebo Webmaster Tools

 

Neděste se!

Pokud používáte Webmaster Tools na svých stránkách, rozhodně nemáte důvod k panice, že již měřící kód nefunguje. Jediná změna je skutečně pouze v názvu tohoto nástroje. 

Co je na Webmaster Tools tak skvělé? Tedy, né na Webmaster Tools, ale na Search Console :-)

Tento nástroj pomáhá vyhledávacímu robotu Googlu lépe a rychleji evidovat změny na Vašich stránkách a následně s novinkami pracovat. Je jedno, zda jste se rozhodli upravit některou z Vašich URL adres, máte úplně nové webové stránky či snad zavádíte zcela novou strukturu webu.

Zkrátka - může se stát, že bude trvat pěkně dlouho, než vyhledávací robot navštíví Vaše stránky, aby veškeré změny zaevidoval. Pro Vás to může znamenat ztrátu mnoha zákazníků. A právě Google Webmaster Tools (Search Console) vyhledávacího robota Googlu k návštěvě Vašeho webu pozve a současně pomůže Googlebotovi rychleji si zvyknout na změny, které jste na Vašich stránkách provedli. Pomocí Search Console navíc dáte Googlebotovi rázný příkaz, aby navštěvoval Vaše stránky pravidelně.

Lepší indexaci změn pomůže také sitemapa. To je soubor, který informuje Google i další vyhledávače o uspořádání obsahu Vašich stránek nebo e-shopu. Ovšem o tom si povíme zase příště.

Webmaster Tools už není!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2