Responzivní weby v přední linii vyhledávače Google již od 21.dubna 2015!

Novinky ve světě internetu | Autor: |

 

Již se k Vám dostala informace, že strýček Google bude ve vyhledávání značně zvýhodňovat responzivní stránky? A to už od 21.dubna 2015? Pokud tedy Váš web nebo e-shop není upravený pro prohlížení v mobilech nebo tabletech, rozhodně pokračujte ve čtení!

Google totiž chystá zásadní změnu algoritmu vyhledávání, která bude rozhodovat o tom, jakým způsobem se web umístí ve výsledcích vyhledávání v mobilních zařízeních. Dle dřívějších informací měla web, který nebude mít verzi použitelnou pro mobily, čekat penalizace. Karta se ale obrátila! A přístup Googlu je opačný: bude-li mít web mobilní verzi nebo bude responzivní, dostane odměnu v podobě výhodnějšího umístění ve výsledku vyhledávání na mobilních aplikacíchTo s sebou přináší i další změnu pro uživatele internetu – výsledky ve vyhledávání na mobilu se budou značně lišit oproti výsledkům, které se budou zobrazovat na počítači.

Responzivní stránky

Jak na to reaguje SEO a uživatelská přívětivost?

V případě uživatelské přívětivosti je to zcela jednoduché, dnešní internetový svět je značně mobilní a je zkrátka nutné vytvářet takové webové stránky a internetové obchody, které budou dostatečně přístupné pro mobilní uživatele. Hodně podstatnou váhu mají responzivní weby pro služby, které využívají především mladší generace. Právě tato skupina využívá mobilní telefony každý den a prakticky na všechno. Ať už jde o obsah nebo e-shopy, je zkrátka mobilní verze třeba. Z pohledu optimalizace pro vyhledávače (SEO) je tato změna podstatná protože bude složitější konkurovat ve vyhledávači webům, které responzivitu uživatelům nabízí.

Google vidí, Google ví…a varuje majitele webů

Pokud využíváte službu Google Webmaster Tools, nově se tato služba jmenuje Search Console, tak jste již nejspíš obdrželi upozornění, že Váš web nevyhovuje potřebám mobilních telefonů. V tomto textu se Google zaměřuje na nedostatečnou mobilní podobu webu a zároveň nabízí pomoc, ale umožňuje zjistit, kterých stránek se to týká.

Budoucnost pozic webových stránek a internetových obchodů ve vyhledávači Google doslova závisí na tom, zda je web responzivní. Pokud jste se rozhodli se s Vaším webem nebo elektronickým obchodem zapojit do boje o první příčky na mobilních zařízeních, rádi Vám pomůžeme. Postaráme se o další důležitou vlastnost webu, kterou Google bedlivě sleduje a která hraje pro vyhledávání na mobilech ještě důležitější roli - jak rychle se Vaše stránky zodbavují. 

Pokud chcete mít jistotu, že je Váš web responsivní a rychle se načítá na mobilních zařízeních, kontaktujte nás! My pro Vás pomocí externích nástrojů provedeme ZDARMA test a navrhneme případná řešení pro optimalizaci načítání právě Vašeho e-shopu nebo webové stránky.

 

 

 

Responzivní weby v přední linii vyhledávače Google již od 21.dubna 2015!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2