Pozor na podvodné nabídky registrace domén

Pozor na podvodníky | Autor: |

Koho se podvodné nabídky týkají?

Malé firmy a živnostníci jsou poslední dobou terčem nepoctivých spekulantů, kteří se snaží pečlivě připraveným telefonátem přimět podnikatele ke koupi domény se stejným názvem, ale s jinou koncovkou. Tito podvodníci využívají zákonné možnosti uzavřít smlouvu po telefonu a není-li oslovený dostatečně obezřetný, může dojít k závazku finančního plnění, aniž by došlo k reálnému podpisu smlouvy.

Dohoda po telefonu má platnost smlouvy!

Proto sdružení CZ.NIC, které spravuje českou národní doménu .cz vydalo na svém blogu opakované upozornění na telefonáty s nabídkami prodeje domén.

 

Co jsou podvodné nabídky?

Podvodná nabídka vypadá konkrétně tak, že držitelé již registrovaných domén .cz jsou operátory podvodných společností kontaktováni s nabídkou registrace domén se stejným názvem, ale jinou koncovkou, která je „prozatím“ volná.

Podvodníci jsou zkušenými manipulátory, kteří se údajně snaží zajistit práva tohoto držitele domény, protože o „jeho“ doménu s jinou koncovkou (.com, .net, .info, .mobi, .org…) buď projevil zájem někdo jiný a oni mu chtějí pomoci a ochránit ho před možným sporem. Případně držitele chtějí upozornit, že domény jsou v jiné TLD (Top Level Domain - internetová doména na nejvyšší úrovni stromu internetových domén) stále volné a udělá nejlépe, když si je zaregistruje v co nejkratší možné době, aby tak neučinil někdo jiný.

 

A cena?

Cena za tuto službu se pohybuje okolo 4.000 Kč za registraci jednoho doménového jména.

 

Nevěřte podvodníkům!

Buďte tedy opatrní, CZ.NIC aktivně osloví zákazníky jen v případě, že se blíží zrušení registrace cz domény. Navíc vám vždy poskytne kontakt na aktuálního registrátora vaší domény a hlavně vám nikdy nebude nabízet registrace jiných domén!

 

Pozor na podvodné nabídky registrace domén

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2