• Úvodní strana
  • Blog
  • Používáte službu OpenID? Seznam.cz se chystá podporu této služby ukončit!

Používáte službu OpenID? Seznam.cz se chystá podporu této služby ukončit!

Blog | Autor: |

Pokud používáte službu OpenID, rozhodně zbystřete. Seznam se chystá podporu této služby, z důvodu nedostatečného zájmu a ubývajícímu počtu uživatelů, ukončit již od 1.9.2015. Ještě celé září bude mít uživatel možnost si zřídit alternativní způsob přihlášení na svůj email a další stránky a od 1.10.2015 bude podpora definitivně ukončena.

Co je OpenID?

Zjednodušeně je OpenID způsob přihlašování pod jednotným heslem. OpenID tedy umožňuje uživatele přihlašovat se, pokud možno na všech stránkách, které tuto službu podporují, pomocí stejného jména a hesla.

Proces přihlášení

Server, na který se chce uživatel přihlásit, požádá daného providera o sdílení tajemství, které je důležité pro zajištění bezpečnosti při práci s osobními údaji. Uživatel následně zadá přihlašovací údaje (pouze providerovi), to znamená, že webová aplikace se k přihlašovacím údajům nikdy nedostane.

Způsob přihlášení

Nejvíce rozšířeným způsobem autentizace je za pomoci uživatelského jména (z toho se vytváří OpenID URL, tedy jednoznačná identifikace providera a uživatele) a hesla. Základní tvar OpenID vypadá podobně jako e-mailová adresa, ve které je však znak „@“ nahrazen zkratkou „id“. Takže může vypadat například takto: eva.puhalova.id.hotmail.com

Tato služba pod názvem MojeID je provozována také organizací cz.nic, která je zodpovědná za správu domén.

 

Pokud se Vám způsob bezpečného přihlášení líbí, máte o něj zájem a potřebujete se o založení a způsobu užití poradit, neváhejte nás kontaktovat.

 

Používáte službu OpenID? Seznam.cz se chystá podporu této služby ukončit!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2