Zboží.cz se chystá změnit XML! Pomalu se připravte.

Blog | Autor: |

Máte i Vy jako prodejní kanál zbožové vyhledávače jako je Heuréka nebo Zboží? Tak tedy zbystřete. Zboží.cz chystá od konce tohoto léta jisté změny a to konkrétně v XML feedech.

Vendorský a nabídkový XML feed

Zboží.cz chystá zavést dva nové pojmy – vendorský a nabídkový XML feed. Vendor je převzatý výraz z angličtiny a znamená prodejce. V kontextu českých vyhledávačů jde o výrobce nebo výhradního dovozce.

  • Vendorský XML feed je určen zejména pro tvorbu katalogu zboží a zakládání nových produktových karet. Tento feed bude obsahovat data, nutná pro vytvoření produktové karty, nemusí však obsahovat data charakteristická pro nabídku (například URL). Tento feed využijí zejména vendoři, kteří nemají vlastní internetový obchod, ale chtějí určovat podobu Zboží.cz.
  • Nabídkový XML feed odpovídá stávajícímu XML internetového obchodu. Tento feed obsahuje informace o nabídce konkrétního obchodu.

Rozdělení XML feedů je pouze orientační a je určeno zejména k pochopení nového přístupu Zboží.czXML feedům. V praxi může internetový obchod obsahovat data jak vendorského, tak nabídkového typu.

Podrobný přehled chystané změny naleznete v dokumentaci na stránkách seznamu.cz. Tato novinka se však může ještě měnit. Po zavedení této změny by měl fungovat i stávající XML feed. Význam některých elementů však může být upraven!

Se změnou ve Vašem XML feedu Vám rádi pomůžeme. Neváhejte se na nás obrátit.

 

Zboží.cz se chystá změnit XML! Pomalu se připravte.

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2