Webmaster Tools neboli Search Console

Přejete si, aby byl Váš web či internetový obchod na vyšší pozici ve vyhledávačích? V tom případě je třeba ověřit, zda jsou všechny Vaše zpětné odkazy v souladu s podmínkami jednotlivých vyhledávačů. K této činnosti Vám doporučujeme nástroj od společnosti Google. Dříve byl známý jako Webmaster Tools, ovšem od května 2015 jde o Search Console. Google přejmenoval tento nástroj především z toho důvodu, že prý už neslouží pouze administrátorům stránek. Podrobnější informace o této změně se dozvíte na našem blogu

Search Console (Webmaster Tools - česky nástroj pro webmastery) - je skvělá služba. Jednou z nejužitečnějších informací v tomto nástroji je statistika proindexování všech podstránek webu. Nemusíte tak čekat až si robot provedené změny na Vašich stránkách všimne. Search Console (Google Webmaster Tools) také například umožňuje ověřit reálnou pozici Vašeho webu či internetového obchodu právě ve vyhledávači Google. Mimo jiné, Vám zobrazí chyby, které Google robot při pohlížení Vašeho webu odhalí. 

Search Console a vliv na SEO

Tento nástroj hraje v případě SEO velkou roli. Zásadní výhoda Search Console spočívá v možnosti okamžitě poslat Googlu informaci o všech změnách na stránkách Vašeho webu a to spolu s URL adresami. Pomůže Vám dokonce zjistit rychlost webu. Právě rychlost načítání stránek je nesmírně důležitá pro optimalizaci pro vyhledávače. Mimo jiné se ze Search Conosole dozvíte, ze které stránky k Vám dorazilo nejvíce návštěvníků. Tím získáváte jedinečnou příležitost ohlídat zpětné odkazy, které mohou ovlivnit SEO na Vašich stránkách.

Jak začít pracovat se Search Console?

Pro používání tohoto nástroje je nutné mít založený centrální účet Google. Search Console pracuje se speciálním souborem či kódem. Ten je třeba vložit jako html kód do hlavního adresáře webu, jako v případě Google Analytics.

Tyto informace využíváme například i pro plánování obsahu PPC kampaně.  

Práce s nástrojem pro webmastery (Webmaster Tools) má svůj význam, ale je časově náročná. Proto Vám s touto činností rádi pomůžeme. Kontaktujte nás a přesvědčte se sami o přínosu nástroje Google Search Console.

 


* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Potřebujete poradit ?
Hledáte odbornou pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.
485 146 187
Rádi Vám pomůžeme!

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2