Webdesign trendy na rok 2015

Grafika | Autor: |

Webdesign trendy na rok 2015

V posledních letech se v oblasti webdesignu událo mnoho změn. Získali jsme několik typů od odborníků na webovou grafiku! Pojďme se společně podívat na top 5 grafických prvků, které se ve webdesignu objeví i v roce 2015.

1) Responzivní design
Statistiky o návštěvnosti webů prokazují, že téměř každý desátý člověk si prohlíží Váš web pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Pro Vás to znamená, že každý Váš desátý potenciální zákazník si u chce koupit Váš produkt právě přes mobil. Vžijte se do jeho pocitů, když musí při prohlížení neustále upravovat obrazovku. Jaké je tedy řešení? Je to právě responzivní design. Celý princip responzivních webů tkví v odlišném způsobu zobrazování a rozmístění základních prvků na stránce. Tak vznikne design, který je schopný se automaticky přizpůsobit rozdílné velikosti displayů na různých zobrazovacích zařízeních. Sem patří klasický počítač, notebook, netbook, tablet či smartphone.

2) Ghost Buttons

Pod tímto tajemným názvem se skrývají takzvané transparentní call-to-action buttony. Ty mají vyzývat návštěvníka Vašich stránek k objednání Vašich služeb či produktů. Taková tlačítka bývají orámovaná a výrazná, vždy jsou ale navržená tak, aby dodávaly webu jistý elegantní nádech. Grafici je rádi kombinují s tzv. hover efektem. To znamená, že pokud na takové tlačítko najedete myší, zvětší se nebo například změní barvu.

3) Flat design nebo flat šablona

Jde o design čistý, preferuje světlé barvy, otevřený prostor a ostré hrany. Plochý design je jedním z mnoha stylů současného webdesignu. Zároveň je nejvýraznějším a rychle rostoucím trendem, který se používá pouze na webech i v mobilních zařízeních či operačních systémech. To znamená, že z flat designu se jednoduše stane i design responzivní, tedy použitelný grafický vzhled pro mobily i tablety.

4) Obdélníkový tvar

Stále častěji se mají v roce 2015 webdesignéři inspirovat dlaždicovým designem.
Nejen výzvy k akci budou mít tvar obdélníčků, ale i samotná okna na přidávání komentářů, ikonky sociálních sítí, doplňkové navigační prvky a tak dále.

5) V jednoduchosti je krása

Jednotlivé prvky web designu se stále mění, vylepšují a inovují. Vždy ale platí, že není třeba to přehánět, protože méně je stále více.

Tak co soudíte o trendech v grafických vzhledech Vy? 

 

Webdesign trendy na rok 2015

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2