• Úvodní strana
  • Blog
  • V Praze odstartoval sochařský festival Sculpture Line svou sochu tady má i Nový Web!

V Praze odstartoval sochařský festival Sculpture Line svou sochu tady má i Nový Web!

Blog | Autor: |

Při procházení matičkou Prahou se dívejte pořádně kolem sebe. Je dost pravděpodobné, že na několika veřejných místech narazíte na skutečně originální sochařskou výzdobu. Sochy a instalace, velké i malé, jsou rozesety po celé Praze v rámci prvního ročníku sochařského festivalu Sculpture Line. Celkem je k vidění 16 děl a cílem tohoto projektu je představení soch a výtvarných objektů od předních domácích i zahraničních autorů pod širým nebem.

Do této akce jsme se zapojili také my – jako partneři jedné z instalací - jmenuje se Vorvaň (Robot) a visí na Tančícím domě.

Vorvaň a Tančící dům

 

Více o autorovi sochy zvané Vorvaň

Autorem tohoto díla je český umělec Matěj Hájek. Umění studoval na pražské AVU v Ateliéru nových médií u Veroniky Bromové a u sochaře Jaroslava Róny. Je jedním ze zakladatelů skupiny Ztohoven, která vznikla v roce 2003, mimochodem v této skupině působí do dnes. Během své umělecké kariéry se Matěj Hájek zúčastnil několika desítek akcí a projektů i mimo Českou republiku, jeho umění už měli možnost obdivovat například v Londýně. Matěje mohou milovníci umění znát spíš pod jeho pseudonymem – Otto Horsi. 

A další sochy? Kde jsou?

Sochy a instalace budou v rámci festivalu Sculpture Line vystaveny třeba na Letišti Václava Havla, v zoologické zahradě nebo na Vltavě u Mánesa. Mezi vystavujícími autory naleznete velice známé autory z české výtvarné scény. Patří sem třeba Čestmír Suška nebo Michal Gabriel.

Pokud máte zájem, projít si celou sochařskou cestu, pomůže Vám tato mapa:

Mapa festivalu Praha

Jako zástupce zahraničních umělců můžeme jmenovat například Sukhi Barberovou z Anglie. Její práci prezentuje téměř tří metrová socha Buddhy s názvem Vyzařování (Emanace). 

Buddha - socha v Praze

 

Zkrátka – každá, ze 16 zastávek této „sochařské linky“ je unikátní autorskou poctou Praze jako magickému městu, neustále inspirujícímu k novým kreativním příběhům. Pro více informací neváhejte navštívit oficiální stránku festivalu Sculputure Line. Procházku určitě doporučujeme.

 

 

V Praze odstartoval sochařský festival Sculpture Line svou sochu tady má i Nový Web!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2