Už jste v rámci AdWords kampaně využili video reklamu?

PPC reklama | Autor: |

Všeobecně se uživatelé internetu rádi koukají na poutavá videa. Vyzkoušeli jste, i Vy, propagaci v Google AdWords právě formou video reklam? Pokud jste o této možnosti dosud neslyšeli, čtěte dále. 

Video reklama ve Vaší režii

V nastavení video reklam je možné si nastavit, kde a kdy se bude klip zobrazovat. A to není vše! Navíc si sami určíte, kdo Vaše video kampaně uvidí. Využít můžete ty video kampaně, které již máte natočené. Ovšem zároveň můžete vytvořit zcela nové. Mohou být zobrazovány v obsahové síti Google i přímo na sociální síti YouTube.

                 Věděli jste, že portál YouTube navštíví každý měsíc více než miliarda lidí, kteří tady zhlédnou více než šest miliard hodin videí?

Má video inzerce nějaké výhody?

Rozhodně má tato forma propagace smysl. A to především z těchto důvodů:

  • Podělíte se o zkušenosti z Vašeho oboru. Protože jste právě Vy, tím nejpovolanějším profesionálem, který dokáže prezentovat Vaše výrobky nebo služby. Budete to Vy, kdo bude inspirovat uživatele internetu k vyzkoušení Vašich produktů.
  • Oslovíte správné publikum. Systém zobrazování reklam je nastavený tak, že platíte jen tehdy, když si Vaše reklamy zobrazí lidé, které zajímá to, čím se zabýváte. Potenciální zákazníky můžete oslovit podle témat, klíčových slov nebo demografických údajů.
  • Kampaň s videoreklamou za pár minut. Po vytvoření účtu můžete nahrát videoreklamu nebo vytvořit novou reklamu v nástroji AdWords pro video.
  • Bezproblémové měření výsledků. Ve svém účtu AdWords najdete statistiku zobrazení, prokliků i nákladů na kampaň a rozpočtu. V účtu YouTube se zase dozvíte, které video zákazníci sledují nejčastěji a jak dlouho. Propojení účtů. Měření výkonů Vašich kampaní ještě podpoříte, když propojíte své účty YouTube a AdWords. Tím si zpřístupníte veškeré metriky přehledů. Propojit můžete více účtů YouTube.

Podporované jsou hned 3 formáty videí:

In-Stream

Tento druh reklam se zobrazuje na začátku, uprostřed nebo na konci videí. A je možné je po 30 vteřinách přeskočit. Reklamy umisťuje Google k příspěvkům, které vloží na tuto sociální síť partneři YouTube. To jsou uživatelé, kteří si za zobrazení video reklamy účtují peníze.

In-Search

Pokud zvolíte tento druh videoreklamy, bude se zobrazovat ve výsledcích vyhledávání (SERP) na konkrétní klíčová slova. Uživateli se přehrají pouze v případě, kdy na ně klikne. Platba za zhlédnutí se strhne z Vašeho účtu po kliknutí na video.

In-Display

Pod tímto pojmem se ukrývají dříve používané překryvné reklamy a návrhy z kategorie sponzorovaných videí. Takový druh kampaně vyjíždí ve výsledku vyhledávání na YouTube i ve výsledcích vyhledávání v obsahové síti Google.

 

Chcete o této možnosti propagace vědět víc? Nevhájete a obraťte se na nás ještě dnes. 

Už jste v rámci AdWords kampaně využili video reklamu?

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2