Responzivní weby zaznamenávají neustálý nárůst tržeb

Responzivní stránky | Autor: |

Internetovým obchodům se stále více vyplácí, že jsou responzivní nebo disponují mobilní verzí. Během druhého čtvrtletí letošního roku se totiž celkově zvýšily tržby českých e-shopů o 20%. Z toho téměř 6% objednávek přišlo od zákazníků, kteří si web prohlíželi z mobilních telefonů. A pozor - ve 3. čtvrtletí by měl pokračovat současný trend. To znamená, že tržby z mobilních telefonů ještě porostou. Zhruba asi o pětinu. Už máte i Vy responzivní shop?

Frčí elektronika, dětské oblečení a zboží pro domácnost

Veškerá data vychází z průzkumu společnosti Acomware. Ta zkoumá data více než 70 českých e-shopů se souhrnným obratem přibližně 2,7 miliardy korun. Z těchto informací vychází i další fakta. Například o tom, že se aktuálně nejvíce daří internetovým obchodům se zaměřením na elektroniku, zboží pro domácnost a dětské zboží. Právě tyto obchody zaznamenaly meziroční nárůst tržeb přibližně o 30%.

1.478 korun - průměrná výše objednávky z mobilu!

Průměrná hodnota objednávky činila v posledním čtvrtletí 1.799 korun. Stále mají největší podíl objednávky z počítačů a notebooků – konkrétně 1.836 korun. Ovšem objednávky z mobilů nezůstávají moc pozadu. V průměru si z mobilů objednávají uživatelé věci za 1.478 korun. U mobilních zařízení byl také zaznamenán nejvyšší meziroční růst příjmů a to konkrétně o 44 procent.

Tablety v závěsu

Responzivní web se automaticky upraví na šířku mobilního telefonu, televize i tabletu. A právě tablety se na celkovém obratu e-shopů podílely zhruba 5%. Z průzkumu také vyplynulo, že poprvé byly příjmy z objednávek přijatých z mobilních zařízení vyšší než ty z tabletů.

Responzivní shop je budoucnost

A ví to i vývojáři v Googlu a proto se rozhodli vyjít majitelům responzivních webů nebo i mobilních verzí stránek vstříc. To znamená, že ve výsledcích mobilního vyhledávání upřednostňuje na vyšších pozicích právě tyto weby a e-shopy. A to už od dubna letošního roku. To znamená, že výsledky v SERP (výsledky v internetových vyhledávačích) se v mobilech liší od těch, které se zobrazují na monitorech počítačů. Více o této změně se dočtete v článku: „Responzivní weby v přední linii vyhledávače Google od 21. dubna 2015!".

Zjednodušíme Vám cestu za responzivním webem i mobilními stránkami neváhejte a obraťte se na nás!

Responzivní weby zaznamenávají neustálý nárůst tržeb

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2