Novinky na českém vyhledávači

Blog | Autor: |

Zaregistrovali jste počátkem roku propad na některá klíčová slova ve fulltextovém vyhledávání na Seznamu? Možná za to může připravovaný (a nyní testovaný) nový algoritmus vyhledávání přesměrovaných webů, do kterého se český vyhledávač s novým rokem pustil.
Netýká se to pouze přesměrování na nové URL adresy, ale také přechodu na zabezpečený protokol HTTPS, na který přechází stále více e-shopů i webových prezentací. Již loni v létě vydal Seznam varování, že změna přichází a kdo vydržel a nepouštěl se do změn před vánocemi, tedy před hlavní sezonou většiny e-shopů, udělal dobře.
Zjednodušeně řečeno, každá URL adresa vašeho e-shopu má u každého vyhledávače dle různých parametrů nějakou hodnotu. Při změně URL adresy je pochopitelně žádoucí tuto hodnotu zachovat, což se však Seznamu moc nedařilo, přenos hodnot byl pomalý a docházelo k propadům ve fulltextu.
Nové změny dle avizovaných informací ze Seznamu by se naplno měly převádět do praxe v únoru, tak uvidíme, jak to zahýbe českým rybníkem zvaným seznam fulltext. Seznam slibuje, že pokud k nějakým propadům v ostré verzi dojde, bude se jednat o dny a propad bude dočasný.

Další změna, která však přišla již koncem loňského roku, jsou upravené Obrazky.cz s možností vlastního vyhledávání. Znamená to, že pokud máte správně optimalizovaný e-shop a pracujete s kvalitními obrázky v obsahu, máte další velkou šanci jak se zobrazovat svým klientům. Obrazky.cz nejen nabídkou vaše fotografie, ale zároveň přímý link na váš e-shop. Vyhledávání v obrazky.cz se navíc vylepšuje i po grafické stránce, přizpůsobuje se mobilním prohlížečům a tato sekce internetového vyhledávání se stává stále oblíbenější.

Novinky na českém vyhledávači

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2