Na Facebooku se mění pravidla pro placení za videoreklamu.

Sociální sítě | Autor: |

Facebook přišel s novinkou pro zadavatele propagačních videí. Za videa, která nikdo neshlédne, nebudou muset platit. Zavedl totiž nový způsob placení za videoreklamu.

A kolik se bude platit?

Zadavatelé facebookové videoreklamy budou za reklamu platit až tehdy, pokud se na ni uživatelé Facebooku budou dívat alespoň deset vteřin. Doteď si Facebook účtoval i za pouhé zobrazení videoreklamy na hlavní stránce uživatelů (newsfeedu). Reklama se začala přehrávat automaticky, stejně jako veškerý videoobsah na sociální síti Facebook a znesnadňovala tak vyhodnocení toho, jestli je někým vnímána nebo ne. Firmy tak nechtěly utrácet velké peníze za to, že se videoreklama uživateli sice zobrazí, ale on ji nebude věnovat ani vteřinu své pozornosti.

 

Jak vymezit zhlédnutí reklamy?

Jak velkou pozornost musí uživatel sociálních sítí věnovat videu, aby ho marketingová kampaň dostatečně oslovila? Samozřejmě existuje více názorů. Jeden z nich je, že platit by se mohlo za videoreklamu, kterou si uživatelé přehráli sami (nebyla spuštěna automaticky), pustili si ji také se zvukem (při automatickém přehrávání bývá vypnutý) a uživatelé z reklamy viděli více než její polovinu (často i více než deset sekund).

Dalším názorem je, že za zhlédnuté video by se mělo považovat i takové video, z něhož uživatel zhlédne více než jeho polovinu po dobu alespoň dvou sekund.

Na Twitteru budou zpoplatněny ty spoty, které budou na uživatelově obrazovce plně viditelné tři po sobě jdoucí vteřiny. Na Facebooku jsou nové podmínky zpoplatnění videoreklam zatím v testovacím režimu.

 

Komu se reklama zobrazí?

Facebook do budoucna připravuje přístup k samotnému formátu videa tak, aby se na hlavní stránce sociální sítě zobrazovalo zejména uživatelům, kteří o tento druh videa mají zájem. Vývojáři Facebooku si uvědomili, že kromě označení To se mi líbí, existují také další známky toho, že se uživateli obsah líbil nebo je zaujal. V případě videa jde například o zapnutí zvuku nebo jeho zvětšení na celou obrazovku. Dle vývojářů je cílem více personalizovat obsah, tedy aby uživatelé ve výpisu na hlavní stránce našli to, co je zajímá.

Do budoucna může mít tedy videoreklama větší šanci dostat se k těm, kteří jsou zvyklí jí věnovat pozornost. Potřebujete-li poradit v oblasti sociálních sítí a reklamy na nich, neváhejte se na nás obrátit.

 

Na Facebooku se mění pravidla pro placení za videoreklamu.

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2