Mobile First Index - jste na něj připraveni?

Blog | Autor: |

Implementace tzv. mobile-first indexu ze strany Googlu se blíží: v tuto chvíli je už daleko spíše záležitostí týdnů či maximálně měsíců, než let. Nezaskočí Vás?

O co se jedná?

Mobile-first index je přesně tím, čím se zdá být podle svého názvu. Jinými slovy, po jeho zavedení se bude Google při procházení a indexaci stránek soustředit přednostně na jejich mobilní verzi, která bude také výchozím bodem při hodnocení.

Nově bude tedy za primární verzi Vaší stránky považována verze mobilní, nikoli desktopová, jako tomu bylo doposud.

Co to znamená?

Pokud Vaše stránka nemá svou mobilní verzi, neznamená to automaticky, že bude Google při indexaci ignorovat i její desktopovou verzi. Absence mobilní verze se ale negativně projeví na jejím rankingu a naopak: Váš konkurent se stránkami v mobilní verzi může mít díky ní lepší hodnocení i pro desktopovou verzi.

Kdo by měl změnu řešit?

Pokud jsou pro Vás responzivní design či mobilní verze webu už dávno samozřejmostí včetně správného nastavení a optimalizace obsahu, nemusíte se nijak obávat. Zpozornět by naopak měli všichni, kteří to, jak se jejich stránky vykreslují na mobilních zařízeních, doposud považovali za méně důležité. Jsou-li Vaše mobilní stránky jen „slabým odvarem“ těch desktopových, nebo je dokonce nemáte vůbec a Vaše stránky nemají ani responzivní design, je nejvyšší čas to změnit. Nevíte-li si rady, ozvěte se nám, jsme připraveni Vám pomoci a najít nejlepší řešení přímo pro Vás.

Mobile First Index - jste na něj připraveni?

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2