K čemu slouží čistě ,,obrázková“ síť Pinterest.com

Sociální sítě | Autor: |

Zajímá Vás, jak na Pinterestu najít zajímavý obsah? A proč nemusíte být nervózní z toho, že Vaše komentáře nikdo nelajkuje nebo na ně nikdo nereaguje? Představíme Vám tedy blíže ,,obrázkovou“ sociální síť Pinterest.

 

V čem je Pinterest jiný?

Pokud jste zvyklí na Facebooku komentovat události, fotky nebo příspěvky, na Pinterestu to není příliš zvykem, i přesto, že tato možnost na Pinterestu je. V případě, že se rozhodnete někomu něco okomentovat, nečekejte reakci. Na této sociální síti se příliš nepoužívá systém notifikací, takže často ani nezjistíte, že se Vás někdo na něco ptal nebo že Vám na dotaz někdo odpověděl. Sociální síť Pinterest je v podstatě ,,jen“ o připínání obrázků a fotek na nástěnku.

Na Pinterest můžete dostávat obrázky třemi způsoby. Prvním a nejčastějším způsobem je, že si na nástěnku připnete fotografie a obrázky nalezené na Pinterestu. Další možností je nahrát fotografie ze svého počítače, tabletu či mobilu. Třetí možností je připínání fotografií, které naleznete na internetu. Na Pinterest se nahraje vybraný obrázek s tím, že se zachová odkaz na jeho původní umístění.

Pokud chcete přísun stále nových a zajímavých obrázků, musíte sledovat nástěnky zajímavých lidí. V tom se Pinterest od ostatních sociálních sítí neliší. Samozřejmě můžete využít také vyhledávání. Vytipujte si klíčová slova z oblastí, které Vás zajímají a určitě naleznete něco, co Vás zaujme.

 

Jak používat a plnit nástěnky?

Pro začátky s Pinterestem je dobré začít jen s malým počtem nástěnek. Zakládejte nástěnky dle vlastních zájmů nebo podle toho co bude chtít ukazovat okolí. Pokud budete zakládat nástěnek příliš, není jisté, že do nich budete přidávat obsah a tím pádem je máte ,,zbytečně".

Běžné je mít jednu nástěnku s obecným obsahem, v mém případě ,, Jen Obrázky“ ale tu asi nikdo sledovat nebude. Pokud budete chtít, aby Vás někdo také sledoval, musíte se zamyslet nad tím, jestli chcete mít české nebo zahraniční publikum. Pokud chcete mít početné publikum, počítejte spíše s tím, že bude zahraniční. Český název nástěnky, pro tyto účely, nebude to pravé ořechové. Vhodné se zdají být třeba nástěnky ,,Fashion“ nebo ,,Social Media“, kde ten, kdo Vás sleduje ví, že na těchto nástěnkách najde módu a oblečení nebo témata týkající se sociálních médií.

 

Sociální síť Pinterest na www.pinterest.com

 

Pokud toužíte po početném publiku, zakládejte nástěnky, týkající se populárních témat. Pamatujte však na to, že pokud chcete, aby to fungovalo, musíte nástěnky často a pravidelně plnit. Nástrojem, jak nástěnku propagovat je název nástěnky. Podle názvu nástěnky ji lidé začnou (možná) sledovat (ovšem pokud uvidí dostatek pinů).

Každá nástěnka má svou adresu, jako například moje nástěnka s názvem botky - www.pinterest.com/evapuhalova/botky/. Pokud chcete nástěnku přejmenovat, automaticky se změní i její adresa. Dříve Pinterest po změně názvu nástěnky převedl uživatele na stránku 404. Nyní ale počítejte s tím, že stará adresa nástěnky bude fungovat stejně tak jako nová.

 

Detail nástěnky na www.pinterest.com

 

Nahrávání obrázků a fotek

Pinterest fotografie z webu připíná nahráním. Pinterest fotografii stáhne a uloží u sebe. Existují také weby, na kterých  je pinování zakázáno. Díky tomu je na Pinterestu velmi jednoduché porušit autorská práva k fotografiím. Mnoho autorů těchto obrázků a fotografií se na Pinterest dívá jako na zloděje. V podmínkách použití však tato sociální síť nechává zodpovědnost za legálnost obsahu nástěnek na uživatelích. Pinterest proto zřídil i formulář pro nahlášení případných porušení autorských práv. Pokud nechcete aby Vaše fotografie někdo na Pinterestu sdílel, můžete si na Váš web nahrát jednoduchý kód, který vkládání z Vašeho webu znemožní.

 

Co by Vás ještě mohlo zajímat?

Možná to, že když si na nástěnku chcete připnout něco, co už jste si v minulosti připli, Pinterest Vás upozorní na to, že obrázek už máte připnutý a zároveň Vám poví, kde ho máte umístěn.

Když chcete přesunout obrázek na jinou nástěnku, než byl umístěn, stačí jen, když zvolíte symbol tužky a změníte nastavení. Pokud ale chcete, aby při změně došlo k novému zveřejnění, tak ho do nástěnky připněte běžným způsobem.

Sociální síť Pinterest je možné napojit na další sociální síť – Facebook a bude na něj vkládat to, co jste si připnuli. Pamatujte však na to, že Vaši přátele na Facebooku nové piny nemusí vůbec zajímat. Pokud jste už Pinterest vyzkoušeli, víte, že na Pinterestu se dá ,,zaseknout" a pinovat do nekonečna. V případě, že by Vás přepadl připínací záchvat, lidé na Facebooku by si Vás mohli také zablokovat. :-)

V sekci nastavení naleznete většinu klasických možností jako vypnutí upozornění emailem, připojení a odpojení sociálních sítí, které často slouží jako přihlášení k Pinterestu. Naleznete zde také deaktivaci účtu, smazání však nikoli.

 

Zaujal Vás Pinterest a potřebujete se poradit, jak na něm propagovat svůj internetový obchod? neváhejte se na nás obrátit.

 

K čemu slouží čistě ,,obrázková“ síť Pinterest.com

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2