Jak zrušit účet Facebook?

Sociální sítě | Autor: |

Zrušit Facebook není nijak složitý proces, pokud víte, kam kliknout. Je třeba říct, že pokud se rozhodnete odstranit Váš profil z Facebooku, můžete ztratit i přístup do některých dalších serverů. Především takových, které využívají k přihlášení právě facebook login (například některé slevové či diskuzní servery). Zároveň Vás chci upozornit na to, že pokud zrušíte Váš účet, už ho nebudete moci nikdy znovu aktivovat a současně ztratíte veškeré příspěvky a fotografie, které jste kdy přidali na svou zeď.

 

     1. Krok ke zrušení účtu na Facebooku - uchování dat z Vaší zdi

Facebook umožňuje stáhnout veškeré informace do zvláštního souboru, který si můžete uložit do zabezpečeného počítače. Stažený soubor totiž obsahuje osobní informace na Vašem profilu. 

Zde je postup:

 • Klikněte na ikonu šIPKA  v pravém horním rohu lišty, kterou najdete na kterékoliv stránce na Facebooku a zvolte položku Nastavení.
 • V části Obecné nastavení účtu zvolte možnost „Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku“

 

Jak archivovat data z účtu na Facebooku

 • Klikněte na možnost Spustit archivaci

 

Spuštění archivace dat na Facebooku

     2. Krok ke zrušení účtu na Facebooku – Návštěva nového formuláře

Úplné odstranění účtu na Facebooku je „schované“ na zcela jiné URL adrese, takže byste ho marně hledali v hlavním menu nebo v nastavení Facebooku. Tento odkaz najdete pouze v nápovědě, kterou Facebook poskytuje. Nyní je tedy třeba přejít na web, který obsahuje právě formulář na smazání facebookového účtu (https://www.facebook.com/help/delete_account).

 

Zrušení Facebooku

Nyní je třeba zadat speciálně vygenerovaný kód CAPTCHA a zadat heslo, které k Vašemu účtu používáte pro přihlášení do účtu na Facebooku.

 

     3. Krok ke zrušení účtu na Facebooku – Vyčkejte

Facebook je sociální síť promyšlená do detailů. Pokud jste zadali heslo a CAPTCHA kód pro odstranění Vašeho profilu, máte ještě 14 dní na to, si Vaše rozhodnutí o smazání profilu rozmyslet. Pokud se totiž právě během 14 dní na svůj účet přihlásíte, je Vaše žádost o zrušení profilu „zapomenuta“. A pak je třeba začít znovu od kroku č. 2. Opět je třeba upozornit na to, že ke svému účtu na Facebooku se můžete přihlásit i nepřímo – díky některé ze služeb, které využívají login facebooku pro přihlášení do své administrace. 

Nyní už víte, jak smazat Facebook trvale. Zaslechli jste již, že je možné Váš účet jen pozastavit?

Tomuto procesu se říká „Deaktivace účtu“. Touto cestou se Vám podaří zamezit ostatním uživatelům Facebooku v přístupu k Vašim datům. Ovšem veškeré údaje z Vašeho profilu zůstanou uložené na serverech Facebooku. To znamená, že pokud se rozhodnete svůj účet obnovit, budete mít veškerá Vaše data okamžitě k dispozici, bez nutnosti archivace. Facebook doporučuje pro „zrušení účtu“ právě tento způsob.

 

     1. Krok pro deaktivaci účtu na Facebooku

Opět je třeba kliknout na ikonu  v pravém horním rohu libovolné stránky Facebooku a zvolte položku Nastavení. Zde je třeba zvolit v levém sloupci sekci „Zabezpečení“ a „Deaktivace účtu“. 

Deaktivace účtu na Facebooku

 

Rozhodli jste se i Vy zrušit profil a Vaše působení na sociální síti Facebook? A jaký byl důvod? Napište nám do diskuze pod tímto článkem.

Jak zrušit účet Facebook?

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

 • khulan
  20. 11. 2015
  Jak smazat účet na Facebooku
  • Novýweb Administrátor
   09. 03. 2016
   Dobrý den, je to možné, přesný postup naleznete zde: https://www.facebook.com/help/224562897555674
Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2