Internetové bankovnictví a nový podvod

Blog | Autor: |

Dávejte si pozor na nový trik podvodníků

Máte informaci o tom, že na Váš bankovní účet byl omylem připsán větší finanční obnos? Stalo se to během přihlášení k Vašemu bankovnímu účtu přes internetové bankovnictví? Pak jste se s největší pravděpodobností stali terčem internetových podvodníků. Policie nedávno varovala veřejnost s tím, že tento trik je velmi důmyslný a může oklamat i zkušenější uživatele.   

Podvod popsal mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař: „Neznámý pachatel prostřednictvím počítačového viru odeslal na internetové bankovnictví poškozeného zprávu o tom, že mu byl omylem zaslán přeplatek ve výši 91 tisíc korun. Současně se o tuto sumu zvýšil i konečný zůstatek na daném účtu“.

Zároveň tato zpráva informuje majitele účtu, že z tohoto důvodu je daný bankovní účet dočasně zablokován. A to do doby, dokud jeho majitel nepotvrdí vrácení připsané platby zpět.  Přitom právě Česká spořitelna nikdy neblokuje účty klientů z důvodu chybně připsané platby. Vrácení peněz má proběhnout potvrzením tlačítka Pokračovat. Pokud budete opravdu postupovat dle instrukcí, bude tento smyšlený přeplatek skutečně odečtený z Vašeho účtu. Ovšem také z Vašich vlastních financí.

Zprávu vyvolává počítačový virus

Ve skutečnosti tuto zprávu vyvolává počítačový virus. Ten se po přihlášení do internetového bankovnictví již jen „zaktivuje“. V počítači může být klidně i delší dobu. Pouze čeká na přihlášení majitele bankovního účtu do internetového bankovnictví. Zpráva je navíc psána česky a na první pohled bez větších pravopisných chyb, což výrazně znesnadňuje odhalení podvodu.

Během používání Vašeho internetového bankovnictví buďte obezřetní. Pokud ve Vašem internetovém bankovnictví zaznamenáte jakékoli nezvyklé chování nebo se v něm objeví nestandardní či neobvyklá obrazovka, rozhodně nereagujte na zobrazenou výzvu a kontaktujte Vaši banku. Současně pravidelně kontrolujte Váš počítač pomocí antivirových programů.

Internetové bankovnictví a nový podvod

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2