HTTP stránky již nebudou „zabezpečené“

Blog | Autor: |

Ochrana dat uživatelů internetu se stává čím dál aktuálnějším tématem. Stačí se podívat na GDPR, novou regulaci zpracovávání a uchovávání osobních dat v EU – psali jsme o tom např. tady.

V souladu s tím proto Google přitvrzuje ve své snaze přimět provozovatele webových stránek, aby nepodcenili jejich zabezpečení. Nově bude od července letošního roku ještě výrazněji označovat stránky, které dosud používají režim HTTP místo aktuálnějšího a bezpečnějšího HTTPS.

Režim HTTPS (anglická zkratka termínu „hypertext transfer protocol secure“) totiž na rozdíl od svého „kolegy“ HTTP chrání spojení mezi klientem a serverem proti zneužití dat třetí stranou. To je důležité zejména u stránek, které shromažďují osobní údaje (například e-shopy u svých zákazníků). Doporučuje se nicméně používat jej u všech webových stránek obecně.

Stránky s HTTP tak nově budou označovány jako „nezabezpečené“. To bude varovat uživatele, že jejich připojení zde není chráněno před zneužitím – a zvýší pravděpodobnost, že si uživatelé návštěvu stránky rozmyslí. V současné době Google označuje pouze stránky obsahující formuláře a stránky prohlížené v anonymním režimu pomocí neutrální ikony, která má uživatele pouze informovat. Od července se však chystá přímo upozorňovat před vstupem na stránku skrze varování v adresovém řádku. Změna tedy bude poměrně výrazná a je rozhodně ve Vašem zájmu si stránky pomocí přechodu na HTTPS zabezpečit co nejdříve.

Dalším důvodem pro převod stránek na HTTPS je jeho vliv na SEO. Zabezpečení pomocí HTTPS Google zohledňuje jako jeden z faktorů, a stránky s tímto protokolem se tak při vyhledávání zobrazují na vyšších pozicích. Čím dál populárnější nástroj Google nákupy zase nemohou využívat k prezentaci svého zboží e-shopy bez HTTPS stránek.

Úpravy vašich stránek se rozhodně bát nemusíte, jde o jednoduchou a dostupnou záležitost. Pokud Vás zajímá, co konkrétně to obnáší, podívejte se na náš dřívější článek o přechodu na HTTPS zabezpečení. Nebo nás rovnou kontaktujte – jsme připraveni Vám se vším poradit a pomoci.

 

HTTP stránky již nebudou „zabezpečené“

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Potřebujete poradit ?
Hledáte odbornou pomoc? Zavolejte nám nebo napište e-mail.
485 146 187
Rádi Vám pomůžeme!

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2