Google nákupy – od 1.2.2016 přicházejí změny!

Internetový obchod | Autor: |

Pokud pro svůj eshop využíváte Google nákupy (Merchant Center), připravte se na změny, které jsou ohlášeny na 1.2.2016. Jedná se o nutnost uvedení sazeb za dopravu u všech produktů, které cílí na Švýcarsko, Českou republiku, Nizozemí, Itálii a Španělsko.

U produktů, které jsou dodávány do zmíněných zemí, Google požaduje uvedení ceny za dopravu a to z důvodu možnosti zobrazení celkové ceny za zboží. Pokud od 1.2.2016 nebudou ceny za dopravu uvedeny ve zbožovém feedu, budou Google nákupy generovat chyby a produkty se v rámci služby nebudou zobrazovat.

Údaje o dopravě můžete zadat na kartě Doprava (pod záložkou Nastavení) v účtu Google Merchant Center pro všechno zboží najednou, což i Google sám doporučuje. Pokud ale chcete, můžete použít atribut ‘doprava [shipping] v produktových datech a zadat tento údaji pro každou položku zvlášť. Postup, kde hledat nastavení dopravy je na obrázku níže.

 

Google nákupy

 

Zboží, kterého se tyto změny dotknou, si můžete zkontrolovat ve svém účtu Google Merchant Center na kartě Diagnostika v části Položky.

Nepodceňte přípravu na tuto změnu a začněte s ní co nejdříve. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Rádi Vám pomůžeme.

 

Google nákupy – od 1.2.2016 přicházejí změny!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2