Facebook spouští produktové reklamní kampaně v ČR!

Sociální sítě | Autor: |

Facebook spouští produktové reklamní kampaně v ČR!

Pro e-shopy se v současné době otevírá zcela nová cesta, kterou mohou propagovat své produkty, na nejpoužívanější sociální síti - Facebook. Čtěte dále, seznámíme Vás s novinkou zvanou Dynamic Product Ads. 

Co jsou Dynamic Product Ads na Facebooku

Jde o speciální reklamní formát, navržený speciálně pro e-shopy. Produktová reklamní kampaň Vám umožní propagovat konkrétní zboží či produkt. Informace o zboží může Facebook získat z XML souboru ve tvaru jako například pro Google Nákupy. Na této produktové reklamě je také zajímavá možnost kombinovat Dynamic Product Ads s retargetingem, který Facebook také umožňuje.

Jak vypadá Produktová reklama na Facebooku?

Vzhledově se nijak neliší od reklam, na které jste již na Facebooku narazili. Máte možnost vložit jeden i více obrázků produktu a po schválení Facebook administrátory se Vaše nabídka začne zobrazovat v kanálu vybraných příspěvků a v pravém sloupci, který je určený také pro reklamu. Místo zdlouhavého vytváření reklam pro jednotlivé produkty však Facebook vytvoří reklamy za Vás a přizpůsobí je pro potřeby Vašich zákazníků.

Facebook marketing – aneb jak fungují produktové reklamy?

Nejprve je třeba vytvořit a nahrát katalog produktů na Facebook. Katalog produktů obsahuje veškeré zboží, které chcete propagovat. Každá položka v tomto katalogu musí být doplněná o několik důležitých informací, které Facebook potřebuje k automatickému vytvoření reklamy. Jde o stejná data, která využívá například Heuréka, tedy – název a popis produktu, cenu, odkaz na obrázek, adresu URL cílové stránky atd.

Následně je třeba na Váš e-shop přidat pixel vlastního okruhu uživatelů. Ten Vám umožní sledovat, které produkty si návštěvníci Vašeho internetového obchodu prohlíží, přidávají do košíků a samozřejmě také nakupují. Konkrétní produkty, se kterými lidé provedou interakci, porovnáváme s produkty v katalogu, abychom lidem mohli zobrazovat reklamy na tyto produkty.

Nakonec vytvoříte dynamickou produktovou reklamu v Power Editoru, kde nastavíte, jak má reklama zobrazovat informace uvedené ve vašem katalogu produktů.

Když někdo navštíví Facebook poté, co si prohlížel produkty na vašem webu, uvidí reklamy na Facebooku přesně na ty produkty, které si prohlížel.

Jak tedy přesně postupovat při tvorbě produktové reklamy na Facebooku?

  • Váš e-shop musí mít svou facebook stránku.
  • Zařiďte si Facebook business manager.
  • Na stránky e-shopu vložte konverzní pixel a pixel pro sběr publik. Pozor, jsou to dva různé kódy.
  • Vytvořte si XML soubor pro Facebook.
  • Ve Facebooku business manageru vytvořte katalog zboží ze svého XML souboru.
  • Vytvořte novou reklamní kampaň se šablonami inzerátů.

Vlastníte internetový obchod a stále zvažujete, zda se Vám vyplatí přihlášení na Facebook? Nyní máte jedinečnou příležitost vyzkoušet, co všechno může Facebook přinést pro Váš eshop. Rádi Vám pomůžeme.

Facebook spouští produktové reklamní kampaně v ČR!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2