Facebook Like Box končí

Blog | Autor: |

Like box byl doposud nejlepším způsobem, jak přivést z webu nové fanoušky na Váš profil na sociální síti Facebook. Jenže doba se mění a trendy v designu se neustále vyvíjí kupředu. I proto přestává Like box odpovídat vzhledu, který se vývojáři Facebooku snaží neustále zdokonalovat. Výsledek? Like box od 23.června přestane fungovat a nahradí ho zcela nový Page Plugin, tedy doplňkový modul.

Automatická změna Like boxu se nechystá!

Podstatnou informací je to, že Like boxy, které aktuálně máte na Vašem webu, se nebudou nahrazovat automaticky. Pro majitele webů s Like boxem to tedy znamená jediné - pohlídat si termín 23.června 2015 a na svůj web přidat nový Plugin.

Čeho se tedy změny týkají?

Dočkáme se zcela nové grafiky samotného boxu a spousty dalších novinek. Nový box nabízí více možností a umožňuje Vám také navolit si, co v něm chcete zobrazovat. Zůstaly v něm ikonky lidí, kteří stránku "olajkovali". Navíc v pluginu přibude tlačítko Sdílet.

 Pojďme se na ty nejdůležitější změny podívat trochu podrobněji:

  1. Omezení šířky nového pluginu ze strany Facebooku na minimálně 280px a maximálně 500px. Tato změna se týká hlavně klientů, kteří mají like box v levém sloupci a ten je užší než 280px (nejčastěji 200px). Jednoduché nahrazení pluginu nebude stačit ani v případě, kdy je like box navržený přes celou šířku stránky (nejčastěji cca kolem 940px. Počítejte s tím, že bude třeba změnit i jeho pozici či ho zakomponovat do jiné části stránky. 
  2. Nově bude možné zvolit vlastní cover fotku na pozadí boxu

  3. Tento doplněk Vám umožní zobrazovat příspěvky rovnou na Váš web.

  4. Počet miniatur obličejů má být omezený

Pro porovnání přidáváme obrázky:

Aktuální vzhled Like boxu:      Nový Facebook Page Plugin od 23.června 2015:   
Like box starý Like box nová verze

 

Jak získáte Page Plugin pro Váš web?

Nejprve je třeba vygenerovat dva speciální kódy a ty následně umístit do Vaší stránky.

příklad kódu:

Sociální sítě

Ten první patří nejlépe přímo za tag <body> a můžete v něm změnit jazyk pluginu – v odkazu na knihovnu sdk.js stačí změnit en_US.

Měřící kód

Druhý umístíte do zdrojového kódu tam, kde chcete plugin mít.

Potřebujete poradit s tím, jak vygenerovat nebo umístit jednotlivé kódy? Chcete zajistit změnu Like boxu? Obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.  

 

Facebook Like Box končí

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2