Do boje s webspamem vyrazila seznamácká pálivá paprička Jalapeňo i Google!

Novinky ve světě internetu | Autor: |

Vyhledávač Seznam neustále pracuje na vylepšení vyhledávání na internetu. Aktuálně nasadil systém Jalapeňo. Právě tato novinka má upřednostňovat kvalitní stránky před nejrůznějšími formami webspamu. Právě webspam stránky obdrží penalizaci. Ta spočívá v tom, že webspamové stránky se posunou ve vyhledávači na nižší pozice. A logicky - web s kvalitním, původním a informačním obsahem, se bude zobrazovat na vyšší pozici. V této souvislosti mají uživatelé možnost upozornit na podezřelé stránky pomocí speciálních formulářů nebo napsat email na adresu jalapeno@firma.seznam.cz

Google se do boje zapojil také

Google samozřejmě nezůstává pozadu a připomíná svůj nový Google doorway algoritmus. Současně také Google naznačil, jaké otázky si vývojáři pokládali při navrhování tohoto algoritmu:

  • Je stránka vytvořena pro SEO a je jejím účelem jen převádět návštěvníky na Váš web? Nebo je tato stránka nedílnou součástí Vašeho webu a je důležitá pro návštěvníky?
  • Jsou stránky optimalizované na velice specifická klíčová slova, ale obsah webu kam směřují je obecný?
  • Jsou stránky pouhou duplicitou/kopií informací, které existují na samotném webu? A je účelem stránek jen získat více návštěvníků z vyhledávače?
  • Jsou tyto stránky vytvářeny pouze za účelem získávání affiliate návštěvnosti a přeposílání návštěvníků dále, bez další přidané hodnoty?
  • Jsou tyto stránky jako jakýsi „ostrov“? Tedy - je náročné nebo nemožné se k nim dostat z jiné části Vašeho webu? Existují odkazy, které na dané stránky vedou z webu či dalších jiných webů jen z důvodu SEO?

Co je webspam?

Webspam, se v poslední době rozmáhá stále více a představuje účelově vytvořené stránky. Ty mají vydělávat peníze na přesměrování či oklamání uživatele. Webspam také může těžit z prodeje odkazů a reklamního prostoru na stránkách. Do této kategorie patří například takzvané obsahové farmy, weby agregující čistě PR články či doorway stránky.

Prosím? Doorway stránky?

Doorway stránky (ve volném překladu: stránka přede dveřmi) mají obsah vytvořený tak, aby zaujal roboty vyhledávačů. Díky tomu se stránka zobrazuje na velice dobrých místech ve výsledcích vyhledávání. Během vytváření takové doorway stránky je třeba vygenerovat velké množství SEO textu i nejrůznější multimédia (fotky, videa, soubory atd.) a takto vytvořené stránce je třeba přidat automatický linkbuilding. Pokud robot navštíví takovou stránku, nalezne přesně tato data. Ovšem pokud na stránku dorazí reálný návštěvník, nalezne pouze nápis, že stránka je zrušena a je třeba pokračovat kliknutím na odkaz. V některých případech je uživatel rovnou přesměrovaný na jinou stránku. Takovou, která za takto přivedené návštěvníky zaplatí nemalé peníze. A právě tento krok představuje podvody, kterým chtějí oba vyhledávače zatnout tipec. :-) 

Tolik k novinkám ze světa vyhledávačů a vyhledávacích robotů. Pokud máte zamotanou hlavu, určitě nás kontaktujte, rádi Vám se vším poradíme.

Do boje s webspamem vyrazila seznamácká pálivá paprička Jalapeňo i Google!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2