Dejte si pozor při výběru názvu a koncovky nové domény!

Novinky ve světě internetu | Autor: |

Kvalitní znění internetové domény je jako dobré jméno společnosti v reálném světě. Správná doména má být jednoduchá, v očích návštěvníků musí budovat pocit důvěry a také by měla být lehce zapamatovatelná. Nechcete přece skončit s podobnou doménou jako: "nejlepsi-poradce-pro-vas-zdravy-zivotni-styl-v-praze-hodne-levne.cz".

Jak tedy vybrat správné znění domény?

  • Snažte se, aby doména obsahovala jméno Vašeho produktu nebo, jako je tomu v našem případě - název firmy (www.novy-web.cz) – zákazníci si Vás lépe zapamatují
  • S předchozím bodem souvisí také fakt, že kratší jméno domény je lepší
  • Vyhněte se možnosti záměny s již existující doménou (může se lišit například v koncovce)
  • U víceslovných názvů domén se poohlédněte také po variantě, ve které jsou slova oddělena pomlčkami "-", můžete si tak názvem domény pomoci u vyhledávačů
  • Několikrát jméno své domény vyslovte nahlas - jak Vám zní? Pokuste se vyhnout těžko vyslovitelným a cizojazyčným názvům (například Quick.cz mohou někteří lidé hledat jako kvik.cz, qik.cz, kvyk.cz…)

Exkluzivní domény jsou pryč!!

Jako exkluzivní adresu považujeme například adresu elektrikar.cz nebo autopujcovnapraha.cz Takové domény jsou již zabrané a pokud se naši klienti setkali s nabídkou odkoupení takové domény, šlo nejčastěji o podvodníky nebo extrémně vysoké (i statisícové) částky za prodej.

I proto doporučujeme zaměřit se na doménu, která může obsahovat například lokalitu, ve které působíte nebo obor ve kterém se pohybujete. U našich dvou příkladů může jít například o formu elektrikar.pepanovak.cz Právě adresa se jménem a příjmením Vás lépe odliší od konkurence. 

Registrací jedné verze názvu to končí?

Tak to zdaleka nekončí! Máte i další varianty Vaší nové domény, které můžete využít a zaregistrovat (jmeno.prijmeni.elektrikar.cz nebo jmenoprijmeni.elektrina.cz atd.) Všechny tyto domény mohou dovést návštěvníky na Vaši hlavní URL adresu. Mimo navýšení tzv. zpětných odkazů, získáte silný náboj proti konkurenci.

Příklady možných verzí domén:
Paní Iveta Krásná pracuje jako kadeřnice v salónu krásy v Liberci. K dispozici nebude mít doménu kadernictviliberec.cz
Naopak bude moci počítat s doménami:

Ivetakrasna.cz Kadernictvi.krasna.cz Krasna-liberec.cz
       Kadernictviivetakrasna.cz         Kadernictvi.krasna.liberec.cz     Salon-krasy-krasna.cz
Krasna-kadernictvi.cz Kaderniceivetakrasna.cz    Kadernictvi-krasna.cz


A co vlastně taková doména je?

Jde o internetovou adresu, která přivede na Vaše internetové stránky nebo elektronický obchod obchodní partnery, zákazníky či potenciální dodavatele. Tvoří ji název a koncovka. Jako příklad si vezmeme doménu naši – tedy www.novy-web.cz

Jak vybrat správnou doménu a koncovku

Domény a řády

Zcela jistě jste slyšeli například o doméně 2. řádu. Tyto řády se oddělují vždy tečkou - koncovka .cz je doména 1. řádu (tzv. Top Level Doména), example.cz je doména 2. řádu (tzn. doména), blog.example.cz je doména 3. řádu (té se říká subdoména) atd.

Myslím, že k pochopení řádů Vám pomůže právě tento obrázek:

Jak vypadá doména

Teď už víte, jak získáte zcela novou, funkční, kvalitní a důvěryhodnou doménu. Pokud chcete podporu silného hráče na trhu online marketingu a tvorby webových stránek i internetových obchodů, neváhejte a obraťte se na nás.


 

Dejte si pozor při výběru názvu a koncovky nové domény!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2