Chodí Vám testovací objednávky a nevíte od koho?

Internetový obchod | Autor: |

Stalo se Vám už někdy, že jste v objednávkách svého eshopu objevili testovací objednávku, kterou jste ovšem nedělali vy? Poznáte je například podle jména Test Test a emailu test@test.cz nebo David Rath a emailu testcz@gmail.com.

Častým důvodem testovacích objednávek je například to, že si konkurence zjišťuje kolik na svém eshopu prodáte za týden/měsíc zboží. Pokud máte klasickou číselnou řadu a první objednávka má číslo jedna, tak se dá velmi snadno zjistit, kolik toho za určité časové období prodáte. Pokud se Vám čísla objednávek generují nahodile, tak je konkurenci tento údaj k ničemu. Ovšem nemusí to vůbec být konkurence ale například Heureka nebo Google.

Dle našich zkušeností i zkušeností ostatních majitelů eshopů se pod jménem Test Test většinou skrývá testovací objednávka od Heureky. Tedy pouze v případě, že máte aktivovanou službu Ověřeno zákazníky. Objednávka má však zvolenu platbu bankovním převodem, takže k finanční újmě byste přijít ani nemohli. Heureka si tak údajně testuje, jestli se dotazníky posílají všem objednávkám. Tuto objednávku však snadno rozeznáte od ostatních a zboží nikam neodešlete.

Lahůdkou je však testovací objednávka pod jménem David Rath (občas také jako Karel Poborský), adresa Náměstí Republiky 1, 11000 Praha, telefonní číslo 225770250 (obchodní centrum Paladium) nebo +420988563214. Zvolená metoda platby je Hotově při doručení, Dobírkou. Takže když jste nepozorní, tak objednávku můžete bez problému odeslat. Škoda Vám tedy vznikne na poštovném.

 

Objednávka David Rathblog david rath adresa

 

Zablokováním daného emailu tak, že na něj nešly vytvořit objednávky, se zjistilo, že původcem těchto testovacích objednávek jsou Google nákupy. Jako jediní se totiž ozvali, že nemohou schválit inzerci, protože jim eshop vrací chybu při testovacích objednávkách. Zároveň jsme si ověřením IP adres, ze kterých objednávky chodí, zjistili, že se skutečně jedná o Google.

Buďte tedy obezřetní při odesílání zboží a přečtěte si vždy všechny údaje, protože konkrétně u Davida Ratha to poznáte až po tom, co zkontrolujete email. Jedna záhada je tedy vyřešena. Pokud budete mít jiné zkušenosti nebo náměty k tomuto tématu, neváhejte se nám ozvat.

 

Chodí Vám testovací objednávky a nevíte od koho?

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

 • Vaclav
  10. 12. 2015
  Jak se dají tyto objednávky zablokovat? Máme systém postavený na automatické expedici při disponibilitě skladu a validních informací z eshopové objednávky a zboží se automaticky po 3 minutách odesílá.
  • Novýweb Administrátor
   17. 12. 2015
   Jedna z možností je evidovat "spam filter", který by zachytával zadané anomálie při objednávce
Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2