Novinky z Instagramu? Podpora reklamy!

Blog | Autor: |

Instagram se rozhodl učinit další krok vpřed ve svém vývoji. Tentokrát programátoři pracují na zlepšení propagace firem na Instagramu. Takže se můžeme těšit na rozšíření možností reklamy. Nově bude reklama na Instagramu dostupná mnohem většímu počtu inzerentů. Krom toho se na nás chystají nové formáty i možnost cílení s využitím dat z Facebooku.

Tak co je nového na Instagramu?

Ke klasickým reklamním (sponsored) fotkám, nedávno doplněných reklamním „kolotočem“ (carouselem) s tlačítkem „Dozvědět se více“ (Learn more), jsou plánované i nové „akční“ formáty. Jak název naznačuje, umožní jakousi přímou interakci uživatelů. S novými formáty plánuje Instagram, ještě během letošního roku, vytvořit mnohem přesnější cílení reklamy. Nové nástroje mají umožnit lehčí cílení kampaní podle demografických dat a zájmů uživatelů. Uživatelé Instagramu navíc dostanou možnost si vybrat témata, o kterých chtějí být tímto způsobem informováni.

Instagramová reklama pro každého!

Instagram dosud svůj systém propagace umožnil jen „vyvoleným“ společnostem. Nyní slibuje, že svůj reklamní program uvolní pro více zadavatelů. V tomto směru pro své inzerenty chystá speciální Ads API a současně také nové nástroje, určené pro nákup reklamy. Podle prvních informací, by měl být tento systém založený na infrastruktuře Facebooku (majitele Instagramu). Právě skupina vybraných partnerů Facebooku je dostane na zkoušku jako první. 

A ještě nová tlačítka

Instagram také prozradil názvy a funkce nových tlačítek. Jde o tlačítka Shop Now, Install Now, a Sign Up. Ty se budou zobrazovat přímo pod fotkami a kliknutí na tlačítko otevře odkaz v interním prohlížeči Instagramu.

Všechny tyto novinky jsou aktuální především pro zahraniční trh – USA a podobně. Na novinky v reklamě na Instagramu si tedy v České republice ještě počkáme. Ovšem hned, jakmile bude možné s reklamou na Instagramu pracovat, budeme Vás o tom informovat.

Novinky z Instagramu? Podpora reklamy!

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2