• Úvodní strana
  • Blog
  • 4 miliony uživatelů v České republice navštěvují internet z mobilních zařízení.

4 miliony uživatelů v České republice navštěvují internet z mobilních zařízení.

Blog | Autor: |

Máte už svůj web také v mobilní verzi? Neváhejte a začněte pracovat na rozšíření, protože v prvním čtvrtletí roku 2015 překročil počet uživatelů, kteří navštěvují webové stránky z mobilních zařízení 4 miliony.

Výzkum provedla agentura NetMonitor a zjistila, že v období od září 2014 do března 2015 se počet uživatelů, kteří navštíví web z mobilních zařízení, zvýšil o 1,5 milionu (cca 60%). Počet uživatelů, kteří v tomto období navštívili měřené weby, dosáhl 9,7 milionu. Denní návštěvnost činila 4,3 milionu reálných uživatelů.

 

Co je mobilní web?

Mobilní web je uzpůsoben mobilním zařízením tak, že uživatel na obrazovce svého zařízení nemusí složitě přejíždět na jednotlivé části stránky a hledat například menu, ale má všechny důležité informace přehledně na první pohled na očích. Mobilní verze stránek je také datově méně náročná a proto se načítá a podstatě kratší dobu než stránky, které nejsou mobilní. Zde jsou ukázky webu, který není responzivní, tedy není uzpůsoben pro mobilní zařízení a webu, který pro ně uzpůsoben je.

 

  Ukázka responzivního webu   Ukázka neresponzivního webu
  Ukázka responzivního webu   ukázka neresponzivního webu

 

 

Návštěvnost internetu z mobilních zařízení

Návštěvnost z mobilních zařízení se začala rychle navyšovat koncem roku 2014. Například v srpnu 2014 byl počet uživatelů, kteří navštěvují weby z mobilních zařízení, 2,5 milionu. V říjnu roku 2014 se zvýšil na 3 miliony. Počátkem roku tento počet vzrostl až na 4 miliony uživatelů.

 

Návštěvnost internetu z mobilních zařízení

 

V této době bude počet uživatelů zajisté mnohem vyšší, protože lidé si kupují stále novější a šikovnější mobily a tablety a bez mobilního připojení se už v podstatě neobejdou. Pokud jste tedy provozovatelem e-shopu nebo máte firemní web, kde chcete prezentovat svou společnost, určitě se Vám mobilní webové stránky vyplatí. Lidé se učí nakupovat na internetu z mobilních zařízení stále více a hlavně rádi nakupují rychle. Proto se vyplatí mít svůj web uzpůsobený mobilním zařízením.

Rádi Vám v této oblasti nejen poradíme, ale i vyrobíme! Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

4 miliony uživatelů v České republice navštěvují internet z mobilních zařízení.

Vložit příspěvek

Těšíme se na Vaše příspěvky, dotazy a připomínky k tomuto článku. Neváhejte a vložte svůj komentář i Vy. Nový Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi a vyhrazuje si právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit nový příspěvek
(Váš email nebude nikde zveřejněn)

Zadejte email pro odběr novinek

Naše služby

Zobrazit vše

Nový Web s.r.o.

Vršovická 416/9

101 00 Praha 10

 

Facebook Nový Web s.r.o.Google plusTwitter

Infolinka

485 146 187

info@novy-web.cz  

Zákaznická podpora

485 146 747, 773 578 953

podpora@novy-web.cz

Pobočka Liberec

Nový Web s.r.o.

U Věže 149/8

460 01 Liberec 2